Genetische informatie van een cel lezen
Methode: Doorgaans bevindt zich slechts een klein aantal CD4 CTL in het bloed van proefpersonen. Daardoor is het moeilijk om voldoende cellen te isoleren en zo hun kenmerken goed te kunnen bestuderen. Dit project maakt gebruik van een nieuwe techniek waarbij afzonderlijke cellen meer in detail bestudeerd kunnen worden. Met deze techniek kan genetische informatie van één enkele cel gecombineerd worden met informatie over eiwitten die zich op deze cel bevinden. Hierdoor kan deze cel beter gekarakteriseerd worden. Ons doel is om te bepalen of er verschillen te vinden zijn tussen CD4 CTL die ontstaan zijn in MS-patiënten, en CD4 CTL die ontstaan zijn in gezonde proefpersonen met cytomegalovirus, een chronische virale infectie die doorgaans geen merkbare klachten geeft.
Giftige T-cellen
Verwacht resultaat: We verwachten hierbij vast te stellen dat CD4 CTL van MS-patiënten met name een sterker geactiveerd en cytotoxisch profiel hebben, waardoor zij schade kunnen aanrichten in het lichaam van de patiënt.
Ontwikkeling nieuwe MS-behandeling
Impact: Dit project zal ons informatie verschaffen over de ontwikkeling en de functie van CD4 CTL bij MS. Deze informatie kan later mogelijk toegepast worden bij de ontwikkeling van nieuwe behandelingen voor MS-patiënten.
Dit onderzoek is mogelijk gemaakt door de Blom-de Wagt Foundation.
Projectnummer: 21-1113